876666
Olga Chervakova
Це жах. Парламент ухвалив в другому читанні скандальний 5386 – закон з так званого бюджетоутворюючого пакету. Як сказав Віктор Пинзеник “я не знаю в історії українського парламентаризму такого випадку, коли до другого читання готується закон, який не голосувався в першому читанні”.

Цей закон існував в двох редакціях – урядовій і комітетській. В останню було заховано низку лобістських норм, зокрема – можливість створювати дьюті-фрі на в’їзді в країну. Зони безмитної торгівлі, через які потім просто будуть оформлюватися документи на великі партії товарів, що ввозитимуться без сплати податків. Кажуть, в 90-х одна компанія по такій схемі безмитно ввозила нафтопродукти.

Таку редакцію активно протягував депутат фракції “Народний фронт” Андрій Іванчук, проте 8 грудня при першому читанні Рада його не підтримала. Однак саме цей, не підтриманий закон, став основою для другого читання. Навіть порівняльна таблиця, яка потрапила до комітету, містить підпис працівника Апарату ВР з поміткою “з зауваженнями”. В перекладі з канцелярської на людську це означає, що йдеться насправді про фальшування документа.

Сьогодні цей закон протягнули в другому читанні. Профільний комітет знов “благословив” хотєлку щодо сірих зон. Тепер одні підприємці будуть платити податки, а інші – ні.

Підозрюю, що це якраз і були пресловуті торги за голоси за бюджет.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!