68902221_1212

Масова хвиля закриття фізичних осіб-підприємців є наслідком штучного підвищення соціальних платежів на тлі відсутності зростання економіки, та непрогнозованості економічної ситуації в Україні через дії уряду і НБУ.

Про це у коментарі INTV сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи ситуацію навколо хвилі закриття фізичних осіб-підприємців.

За його словами, закриття ФОПів у 2017 році відбувається із декількох головних причин, передусім, через «різке штучне підвищення соціальних платежів, до яких змушує уряд при низькому зростанні економіки».

«Ріст економіки прогнозують на рівні 2%, в той час як соціальні платежі уряд піднімає удвічі, для окремих категорій – на 30-50%. Це не є нормальним, і жодна установа не може цього витримати», – сказав Андрій Новак.

Водночас, важливою причиною закриття фізичних осіб-підприємців є «непрогнозованість економічної ситуації в Україні через непрогнозованість дій уряду і НБУ».

«Неможливо спрогнозувати курс гривні, неможливо спрогнозувати ліквідацію наступного банку, а в умовах непрогнозованості бізнес не йде з України, а тікає», – наголосив експерт.

Андрій Новак також додав, що закриття фізичних осіб-підприємців стане шляхом до ще більшої тінізації економіки, що у свою чергу матиме негативні наслідки для економіки України.

«Безумовно, де є економічне життя – воно буде тривати: тобто, де є торгівля – вона буде тривати, де є виробництво – воно буде тривати, але тільки тепер це буде тінь чи напівтінь. Нажаль, це наслідок того, що уряд в 2017 році суттєво підняв податкове навантаження як на споживачів, так і на бізнес», – підсумував експерт.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!