9908111

Обіцяна екс-прем’єром Арсенієм Яценюком стіна на кордоні з Росією донині є головною недобудовою України: «Слово і Діло» підготувало інфографіку про неї та аналогічні проекти в інших країнах світу.

За планами, розпочате 2015 року будівництво стіни завдовжки близько двох тисяч кілометрів на кордоні між Україною і Росією має завершитися до початку 2018 року, проте навіть без урахування 400 кілометрів, які припадають на окуповані території ОРДЛО, роботи з її зведення рухаються занадто повільно.

За загальної вартості робіт у межах 4 мільярдів гривень на будівництво паркану, укріплень і інженерних споруд з наглядовими вежами і датчиками руху досі виділено менше чверті коштів – близько 800 мільйонів гривень. Темпи виконання робіт дають підстави упевнено припустити, що до початку 2018 року її спорудження завершено не буде.

Варто зазначити, що з початком російської агресії ідеї відгородитися від РФ виникли не тільки в Україні, а й у інших сусідів Росії: роботи з будівництва стін ведуться також в Литві, Естонії і Фінляндії.

Найбільш давнім аналогічним проектом, якщо не брати до уваги Велику Китайську стіну, є бар’єр, яким ізраїльтяни відгородилися від мешканців Палестини на 700-кілометровій ділянці спільного кордону – його будівництво тривало чотири роки і завершилося 2004-го.

2006 року ідея спорудити паркан на кордоні з Мексикою для скорочення числа нелегальних мігрантів виникла у США, однак роботи з побудови огорожі і стіни заввишки чотири метри з датчиками руху і патрулями по периметру кордону протягом понад тисячу кілометрів тривають досі.

Обіцяна екс-прем'єром Арсенієм Яценюком стіна на кордоні з Росією донині є головною недобудовою України: Слово і Діло підготувало інфографіку про неї і аналогічні проекти в інших країнах світу.

Роботи зі зведення 500-кілометрової стіни вздовж кордону з Сирією почала 2014 року Туреччина – для обмеження чисельності біженців і захисту від терористів ІГІЛ. Тут планують поставити триметровий паркан зі вежами.

Приблизно з тих самих причин Саудівська Аравія почала зведення стіни на 900-кілометровому кордоні з Іраком, де тривають бойові дії і регулярно відбуваються теракти.

Нагадаємо, в січні у Держприкордонслужбі розповіли, що призупинили будівництво стіни на кордоні з РФ через погані погодні умови й обіцяли продовжити будівництво об’єкта після їх нормалізації.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!