Коли Джон Маккейн пішов служити у військо , він був сином великого військового чиновника армії США. Коли потрапив у полон, його батько став головнокомандуючим Тихоокеанським флотом США і командуючим армією у В’єтнамі.

Його літак збили над озером, витягли з переламаними кістьми, жорстоко побили, помістили в одиночний карцер. Саме там, по горло у воді, опльований та принижений — він повністю посивіє, і отримає позивний «Білий Торнадо».
В’єтнамці за прізвищем та наводками рядянських «спеціалістів» вирахували, що в полон до них потрапив син високопоставленого військового , і перевели його в госпіталь, а потім в табір для полонених.

Керівництво В’єтнаму запропонувало в Парижі американскій делегаціі відпустити Маккейна раніше за інших полонених. Робилося це в пропагандистських цілях.

Маккейн відмовився виходити без товаришів. Після цього був знову переведений в одиночну камеру. Карцер, вода — важкі тортури кожні дві години, приниження, страх і біль. Йому зламали обидві руки, коли він висів над ямою з брудною водою , так зламали, що він не зможе більше піднімати їх ніколи. Маккейну зламали обидві ноги, йому зламали плечові кістки, ребра, кістки таза, зламали все, що могли зламати.

Надмірна жорстокість навіть за мірками війни змусила світове співтовариство звернутися до керівництва В‘єтнаму з проханням щодо людського ставлення до полонених. Після цього Маккейна було переведено до Ханойської в’язниці для американських полонених з іронічною назвою «Ханой Хілтон».

Маккейн пробув у полоні понад п’ять років. І звільнили його лише разом з іншими полоненими 15 березня 1973 року.

«Я дізнався про те, про що усі ми дізналися в полоні — кожна людина має свою межу. Я досяг цієї межі». (С) Маккейн

В грудні 2014 — березні 2015 років ми робили опитування серед українців — кого з воїнів, волонтерів, медиків, капеланів і громадських діячів України і світу ви вважаєте Народними Героями України.
Понад 200 тисяч українців відповіли на це запитання.

Більшість респондентів відповіли — сенатор США Джон МакКейн і президент Литви Даля Грибаускайте — найбільше поміж усіх інших допомогли Україні під час Революції гідності та в перші роки війни з Росією!
Саме вони є Народними Героями України!

Понад два роки ми намагалися вручити сенаторові Джону МакКейну орден. Не складалося — під час його візитів в Україну нам цього робити не дозволяли.

І от невдовзі, сподіваюся, нам випаде така нагода!

Представники української діаспори пообіцяли зробити все можливе, аби вручити заслужену нагороду від українського народу в Сенаті США одномму з найкращих і найвідданіших друзів України , сенаторові, героєві війни, громадянину світу Джону МакКейну.

Прошу усіх, хто прочитає цей допис, висловити своє ставлення до цього рішення.
Обіцяю — все це ми з Дмитром Щербаковим передамо сенаторові особисто!

Андрій Боєчко

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям! 

Загрузка...