Бизнес Украина

Полезные бизнес новости
Хто буде видобувати бурштин в Україні

10 компаній хочуть змусити Державну службу геології та надр України видати спецдозволи на видобуток бурштину в обхід дозвільної процедури. Вони намагаються через суд отримати спеціальні дозволи на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки покладів бурштину без відповідного аукціону.

Повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр України, передає 4 влада

Раніше ці підприємства отримали відмову через відсутність відповідних погоджень. Компанії апелюють власністю цілісних майнових комплексів для видобутку. Однак, від квітня цілісний майновий комплекс не є підставою для отримання спецдозволу без аукціону.

Йдеться про такі компанії як: ТОВ «Амбер Ресерчінг компані», ТОВ «Поліська старательська артіль», ТОВ «Геодевелопмент», ТОВ «Геопошук Ємільчине», ТОВ «Амбер Майнінг Компані», ТОВ «Інвестнерудпром», ТОВ «Георесерчінг», ТОВ «Зірка Рівненщини», ТОВ «Рівнерудпром» і ТОВ «Перша Волинська старательська артіль».

Позивні заяви цих підприємств зараз перебувають у Рівненському окружному адміністративному суді, Окружному адміністративному суді міста Києва та Волинському окружному адміністративному суді.

Ці компанії хочуть в обхід дозвільної процедури отримати спеціальні дозволи на користування надрами покладів бурштину. Вони керуються підставою власності цілісного майнового комплексу, побудованого (реконструйованого) з метою видобування та переробки корисних копалин з ділянки надр, на користування якою надається дозвіл, або такий майновий комплекс надано надрокористувачу в оренду (пп. 8 п. 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами № 615).

«Проте вкотре наголошуємо, що цей пункт, який передбачає отримання спецдозволу без аукціону, виключений з Порядку 615 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 277 від 06.04.2016 року. Окрім цього, у цих підприємств відсутні правові підстави для отримання спеціальних дозволів, оскільки вони не мають необхідних погоджень органів державної влади.» – йдеться у повідомленні служби.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям! 

Загрузка...

Реклама

Copyright © 2018 Бизнес Украина

This site is protected by wp-copyrightpro.com